Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” realizuje projekt przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

„Otwarty Dialog” wyjazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych z rodzinami z elementami rehabilitacji społecznej, zawodowej i promowaniem zdrowego stylu życia.

„Otwarty Dialog” jest projektem mającym na celu zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji społecznej i zawodowej poprzez pracę ze specjalistami
z zakresu nowego podejścia w psychiatrii, opartego na Otwartym Dialogu oraz psychologii, w trakcie zorganizowanego wyjazdu dla osób niepełnosprawnych i późniejszej kontynuacji w ośrodkach Fundacji.
„Otwarty Dialog” jest to projekt integracyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość nabycia umiejętności spędzania czasu wolnego i skorzystania z aktywnego wypoczynku.
Udział w nim wezmą podopieczni Fundacji Wpierania Rozwoju Społecznego „LEONARDO”, osoby z występującymi zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawne intelektualnie, mieszkańcy powiatów: krakowskiego, wielickiego i Gminy Miejskiej Kraków. Najważniejszym elementem projektu będzie zapoznanie i praktyczne zastosowanie Podejścia „Otwartego Dialogu” podczas zajęć warsztatowych ze specjalistami w tej dziedzinie oraz z psychologiem. W trakcie indywidualnych spotkań z beneficjentami projektu powstanie „Indywidualny Plan Zdrowienia”, który będzie wdrażany w codziennej pracy terapeutycznej w ośrodkach Fundacji.
Jednym z istotnych elementów rehabilitacji społecznej będzie włączenie najbliższych (członków rodziny, opiekunów) w różne działania zmierzające do poprawy funkcjonowania społecznego osób objętych pomocą przez Fundację Wpierania Rozwoju Społecznego „LEONARDO”.
Zgodnie z założeniem rozwijającego się nowego podejścia w psychiatrii, opartego na Otwartym Dialogu, celem spotkań terapeutycznych jest zebranie jak największej ilości informacji o bieżących problemach, uzyskanie nowego rozumienia poprzez dialog, a także poznanie „języka rodziny”. Istotną cechą spotkań w nurcie Otwartego Dialogu jest polifonia, czyli doprowadzenie do sytuacji kiedy każdy z uczestników może się wypowiedzieć w atmosferze akceptacji, a każdy głos powinien być wysłuchany jako równoważny. W związku z pozytywnymi doniesieniami dotyczącymi efektów pracy w Podejściu Opartym na Otwartym Dialogu, współpraca z rodziną i osobami bliskimi dla beneficjenta, jest zasadne wykorzystywanie tej metody w procesie terapeutycznym.
Realizacja projektu będzie miała bezpośredni wpływ na aktywne włączenie się beneficjentów w proces przywracania ról społecznych i zawodowych, które mogły zostać utracone w wyniku wykluczenia społecznego z racji niepełnosprawności.

Miejscem realizacji zadania będzie Ośrodek Nadmorski KAMYCZEK w Sarbinowie, który znajduje się zaledwie 50m od przepięknej, piaszczystej plaży, blisko półtorakilometrowej, szerokiej promenady w terminie od 30. 09.2019 do 05. 10. 2019 r.

Harmonogram Klubu Samopomocy „Leonardo” Wieliczka – Sierpień 2019

Zaproszenie na piknik

W imieniu Fundacji Leonardo i Partnerów zapraszamy na Piknik Rodzinny będący elementem kampanii społecznej realizowanej w ramach wspólnego projektu „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt zintegrowany. Powiat Wielicki.”

Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca 2019 r. (sobota) w godz. 11.00 – 16.00 w Parku Adama Mickiewicza w Wieliczce. Szczegółowy program imprezy przesyłamy
w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

The 24th International Network Meeting for the Treatment of Psychosis 2019

Drodzy Przyjaciele,

Zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji pn. 24th International Network Meeting for the Treatment of Psychosis, która zgromadzi – po raz pierwszy w Polsce, praktyków i entuzjastów Otwartego Dialogu z całego świata.

Dla osób, które są zainteresowane poznaniem historii rozwoju Otwartego Dialogu i siedmiu zasad pracy w tym podejściu, a także chcą uczestniczyć w sesji z rodziną – oferujemy w środę (28.08.) Pre-seminarium, które poprowadzi prof. Jaakko Seikkula (Finlandia).

Zgodnie z tradycją, rozpoczniemy konferencję w środę po południu od wspólnego zaplanowania warsztatów, które odbędą się w Dniu klinicznym – czwartek (29.08.). Już dzisiaj zapraszam do przesłania propozycji tematów tych z Państwa, którzy chcą się podzielić doświadczeniem pracy z osobą w kryzysie i z jej siecią społeczną.

Ponieważ konferencja odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, przeznaczyliśmy Dzień otwarty, (piątek 30.08) na:
wywiady z osobami, które od 2012 roku rozwijają Otwarty Dialog w Polsce
prof Bogdan de Barbaro, prof Jacek Wciórka, dr n. med. Renata Wallner, dr. med Aldona Krawczyk, lek. med Bożena Piróg, Aleksandra Lisińska-Jarża, Beata Walter, Mariusz Panek, dr Tomasz Rowiński, prof. Maria Załuska, Anna Kossowska-Lubowicka, Monika Dąbrowska-Kowalska.

wykłady przedstawicieli sieci międzynarodowej
Pina Ridente (Włochy), Izabela Ciuńczyk (Polska), prof Jaakko Seikkula (Finlandia), Magnus P. Hald (Norwegia), dr. med. Werner Schuetze (Niemcy), dr. med. Rolf Michels (Niemcy)

Sobota (31.08.) to dzień zarezerwowany na Badania i rozwój. W sesji plenarnej usłyszymy prof Jaakko Seikkulę i dr Luc De Bry (Belgia). Drugą część dnia przeznaczamy na warsztaty.

Jak dotychczas, ważnym elementem 4-dniowej konferencji będzie czas spędzony poza salą wykładową – zależy nam na stworzeniu międzynarodowej społeczności, która wzajemnie się wspiera i ma ze sobą kontakt przez cały rok.

Termin zapisów upływa 30 czerwca 2019, ale zachęcam do jak najwcześniejszego zapewnienia sobie miejsca na tegorocznej konferencji.

W imieniu organizatorów
Regina Bisikiewicz

Kochani! Teraz my i wasi koledzy z WTZ w Skale potrzebujemy Waszej pomocy.

Udział uczestników w zajęciach prowadzonych przez WTZ w Skale jest możliwy dzięki zapewnieniu im dowozu do ośrodka, dziennie to około 200 km. Bus, którym aktualnie dysponujemy wymaga ciągłych i kosztownych napraw. Sytuacja wymusza na nas konieczność pilnego zakupu nowego pojazdu.

Pomóc można wpłacając darowiznę pod poniższym linkiem lub udostępniając link  do zbiórki Waszym znajomym.

https://pomagam.pl/qimerkom

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie

Zapytanie o cenę w ramach projektu p.: „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt horyzontalny” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

INFOLINIA PROJEKTU

Fundacja Polki Instytut Otwartego Dialogu i Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” zaprasza do korzystania z TELEFONU WSPARCIA KRYZYSOWEGO prowadzonego przez Asystentów Zdrowienia. 

698 761 774

698 761 868

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 19.00 

KONFERENCJA „ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE” WIELICZKA, 25-27 WRZEŚNIA 2018

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów i partnerów zapraszamy Państwa na wyjątkową konferencję poświęconą zdrowiu psychicznemu –“Zdrowie zaczyna się w głowie”.  Wśród prelegentów i gości są psychiatrzy, terapeuci, samorządowcy, przedstawiciele administracji, menedżerowie, a także osoby, które same przeżyły kryzys psychiczny, a obecnie wspierają innych w procesie zdrowienia – Asystenci Zdrowienia.

Czytaj więcej

ASYSTENT ZDROWIENIA – DOKUMENTY DOTYCZĄCE STAŻU

Szanowni Państwo, w załącznikach przekazujemy formularze niezbędne podczas realizacji stażu w ramach projektu „Nowy Zawód: Ekspert przez Doświadczenie („EX-IN”)”:

ROZSTRZYGNIĘCIE WYBORU OFERT NA ZAKUP SAMOCHODU

Dnia 7 grudnia 2017 r. dokonano wyboru oferty na zakup samochodu osobowego w wersji standardowej 9-cio miejscowej, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych do Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego LEONARDO.
Wybrany został samochód Renault Trafic  oferowany przez firmę PHU ANNDORA SP. Z O.O
ul. Kościuszki 182, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
Zwycięska oferta jest zgodna z warunkami określonymi w zapytaniu ofertowym.
Umowa ze zwycięzcą zamówienia zostanie zawarta do siedmiu dni od daty opublikowania ogłoszenia.
Umowa nie będzie publikowana osobnym ogłoszeniem.

Zaproszenie do udziału w programie stażowym

W ramach projektu „Nowy Zawód: Ekspert przez Doświadczenie („EX-IN”)” serdecznie zapraszamy placówki zajmujące się pracą z osobami po kryzysach psychicznych (Oddziały szpitalne, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Fundacje, Stowarzyszenie i inne) do przyjęcia na staż osób z terenu Krakowa i Warszawy. Planowany czas trwania stażu to od 3 do 6 miesięcy. Wszystkie informacje są dostępne pod adresem: mailto:sonia.kaczmarczyk@fundacja-leonardo.pl tel. 505 005 552.

Umowa o staż

Wspieramy Kongres Zdrowia Psychicznego!

WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE DO ROLI EKSPERTA PRZEZ DOŚWIADCZENIE

WYKORZYSTAJ WŁASNE DOŚWIADCZENIE, ABY POMAGAĆ INNYM

Program warsztatów został stworzony przez profesjonalistów z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Holandii i Słowenii i skierowany do osób doświadczonych chorobą psychiczną w celu wykorzystania lekceważonej wcześniej wiedzy, zdobytej poprzez doświadczenie, w badaniach, nauczaniu i w praktyce.

Osoby kończące kurs zdobywają umiejętności radzenia sobie z chorobą, wspierania innych chorych i budzą nadzieję na wyzdrowienie. Uzyskana wiedza pozwala im także na podjęcie pracy w placówkach dla osób z zaburzeniami psychicznymi w charakterze osób wspierających chorych.

Czytaj więcej

INFOLINIA PROJEKTU

12 288 32 28
505 006 665
505 005 552

Infolinia interwencyjna czynna w godzinach od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku.

W początkowej fazie projektu infolinia będzie wspierać proces rekrutacji uczestników. Po wyczerpaniu limitu grupy będzie służyć jako wsparcie osób poszukujących pomocy i pomoże skierować poszukującego we właściwe miejsce.

Przez fakt, że dyżur pełnią terapeuci Otwartego Dialogu infolinia pozwala określić czy osoba dzwoniąca z problemem rzeczywiście wymaga pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

Zasadą podejścia jest to, że osoba która przyjmuje zgłoszenie jest odpowiedzialna za zorganizowanie pierwszej sesji Otwartego Dialogu i kontynuowanie towarzyszenia choremu aż do wyzdrowienia.

Taka organizacja daje duży komfort zgłaszającemu. Unika się wielokrotnego opowiadania o problemie kolejnym osobom. W ten sposób zapewnia się ciągłość terapeutyczną od pierwszego kontaktu do zakończenia procesu terapeutycznego.

Polityka prywatności

Skip to content