Wielka radość w Środowiskowym Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej

W dniu 27.02.2018 r. odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu do przewozu uczestników ŚDS w Woli Kalinowskiej. Dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, determinacji pracowników Fundacji i dobrym sercom darczyńców udało się zrealizować nasze marzenie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON – Pani Marta Mordarska, Wice Starosta Krakowski – Tadeusz Nabagło, Wójt Gminy Sułoszowa – Stanisław Gorajczyk, Ksiądz Proboszcz Mariusz Górszczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Kalinowskiej – Pani Zofia Gałka, przedstawiciele gminnych ośrodków pomocy społecznej a także darczyńcy.

Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią ośrodka i podziwiać pracę naszych podopiecznych. Spotkanie upamiętniła wspólna fotografia, którą Prezes Fundacji “Leonardo” Pan Mariusz Panek wręczył wszystkim obecnym.

Bariery transportowe sprawiają, że osoby niepełnosprawne nie mogą uczestniczyć w aktywnej rehabilitacji w miejscach specjalnie do tego przygotowanych jakim jest nasz dom.

Dlatego nowy bus realnie wpłynie na poprawę jakości życia naszych podopiecznych.