Wtorkowe warsztaty aktywizacji zawodowej w dniu 28.05 podzielone były na 2 części.
Pierwsza z nich upłynęła na oglądaniu filmu pod intrygującym tytułem „Cyrk motyli”.
Ta krótkometrażowa produkcja daje silny impuls do refleksji nad egzystencją i ludzkim losem.
Film poprzez symbolikę motyla mówi o metamorfozie życia.
Kiedy pomyślimy chwilę o tym barwnym, pełnym gracji owadzie dojdziemy do wniosku, że jego urok bierze się z czegoś, co wydaje się na pozór martwe (kokon) i pozbawione wszelkiego piękna ( larwa).
Motyl jest tu symbolem transformacji życia, wyzwolenia z ograniczeń ego i nowego początku, który może być udziałem każdego z nas jeśli tylko sami w sobie uwierzymy..
W drugiej części zajęć zmotywowani filmem klubowicze z pełnym zaangażowaniem brali udział w zabawie o nazwie „Gra o krzesła”. Jej celem była nauka komunikacji, współpracy oraz planowania strategii działania.  Rozpoczynając zabawę krzesła dzielimy pomiędzy uczestników, a zadanie polega na ustawieniu z nich wieży, w taki sposób, aby się nie przewróciła.
Wygrywa osoba/drużyna, która jako pierwsza pozbędzie się swoich krzeseł.
Gracze przekonali się szybko, że aby zwyciężyć trzeba myśleć kreatywnie i współpracować z innymi członkami zespołu.