17.04.2019r. w Klubie Samopomocy Leonardo rządziły do spółki moda i uroda. Warsztaty pod nazwą „Kącik kosmetyczny i wizażu oraz zasady stylizacji i kreowania wizerunku” odbywają się u nas raz na dwa miesiące i są zdecydowanie najbardziej „trendy” spośród wszystkich klubowych propozycji.

W części pierwszej poświęconej urodzie Uczestnikom przedstawiono sposoby pielęgnacji twarzy i zasady wykonywania makijażu dziennego. Słuchacze mogli też poznać podstawowe rodzaje kosmetyków do pielęgnacji cery. Choć mogłoby się wydawać, że to problematyka leżąca w kręgu zainteresowań głównie żeńskiej części naszych podopiecznych to panowie w żadnym wypadku nie mogli poczuć się pominięci, bo również i oni otrzymali pakiet informacji dotyczących linii produktów specjalnie dedykowanych dla mężczyzn.

Druga część warsztatów poświęcona była zagadnieniom związanym z modą. W trakcie zajęć uczestnicy mogli poznać genezę i cechy charakterystyczne dla najbardziej znanych stylów ubierania tj. boho, hippie, militarnego czy glamour oraz nauczyć się jak w prosty sposób tworzyć kreacje inspirowane poszczególnymi trendami wyłącznie za pomocą dodatków.

Wspólnie próbowaliśmy również odpowiedzieć na pytanie: czy lepiej być stylowym czy modnym? klubowicze jednomyślnie postawili na styl!