Klub Samopomocy – zajęcia aktywizacyjne Drzewo ambitnych celów

W życiu każdego człowieka są takie rzeczy, na których bardzo mu zależy, ale ich osiągnięcie wydaje się być poza zasięgiem.
Co robimy w takiej sytuacji?
Cześć osób rezygnuje, ale są też tacy którzy dążą do wyznaczonych celów z determinacją i mimo początkowych trudności osiągają cel.
Aby ułatwić sobie drogę do sukcesu warto zastosować metodę o nazwie *Drzewo Ambitnego Celu”.
O ty jak ją stosować Klubowicze dowiedzieli się na zajęciach aktywizacyjnych (12.09.2019) .
Po zdefiniowaniu celu robimy listę przeszkód na drodze do jego realizacji oraz wykaz celów pośrednich czyli kroków (symbol małych stópek), które trzeba poczynić, żeby zlikwidować te przeszkody.
Często jest tak, że kiedy ktoś osiąga spektakularny sukces pojawiają się spekulacje na temat tego co ma dana osoba. Mało kto zastanawia się nad drogą jaka doprowadziła ją do miejsca, w którym się znajduje. „Efekt góry lodowej” obrazuje widzenie sukcesu jedynie przez pryzmat finalnego rezultatu. Góra lodowa jest potężna i ma wielką masę, ale jej przeważająca część jest pod wodą i jest tym samym na pierwszy rzut oka niewidoczna.
Tak właśnie jest z każdym dużym sukcesem.
Najpierw trzeba zbudować solidny fundament, a to oznacza miesiące lub lata cierpliwości, wytrwałości, intensywnej pracy, odporności i przemyślanej strategii.
To nie jest łatwy czas.
Nie widać jeszcze żadnych efektów, a pracować trzeba. Nasza góra się rozrasta na początku jedynie pod wodą, a dopiero z czasem jej wierzchołek widzi cały świat.
Tworzenie „góry lodowej” to jak widać ciężka robota, więc na zakończenie zajęć dzieliliśmy się „szczęściem” 🙂
Każdy z uczestników zrywał z przygotowanego plakatu jedną karteczkę z napisem określającym ten wspaniały stan ducha, a następnie miał przekazać ją innej osobie.
Tego dnia szczęście dostali wszyscy bez wyjątku, bo jak tu nie być szczęśliwym kiedy wokół tyłu życzliwych ludzi.

Komentarze zostały wyłączone.

Skip to content