Zajęcia aktywizacji w Klubie Samopomocy w Wieliczce 04.05.2019

Kiedy ostatnio nakręcaliście zegar?
W XXI w. robimy to coraz rzadziej, bo  większość czasomierzy działa przecież na prąd lub baterię.
My w ramach zajęć z aktywizacji zawodowe (04.05.2019) nakręcaliśmy własne „pozytywne zegary”. Wszyscy uczestnicy otrzymali kartki z wydrukowaną tarczą zegara, na której każdej godzinie miała zostać przypisana pozytywna cecha charakteru. Klubowicze sami dla sobie te cechy musieli określić, a im więcej ich było tym lepiej. Po wyregulowaniu zegarów przyszła pora na kreatywny trening szarych komórek z wykorzystaniem gier: „Crazy Tower” i „Kostka”. Celem zabawy w pierwszym przypadku było ustawienie wieży z klocków w taki sposób, aby się utrzymała, w drugim zaś ułożenie kostki.
Strategię działania ustalaliśmy wspólnie, ale każdy próbował swoich sił indywidualnie.
Podczas zabawy rozwijaliśmy umiejętność współpracy w grupie, komunikację, a przede wszystkim trenowaliśmy logiczne myślenie.
Najlepszym podsumowanie zajęć będzie chyba stwierdzenie, że mieliśmy w klubie prawdziwą wiosenną „burzę mózgów i to z piorunami.