Znana seria filmów o X-Menach doczekała się kolejnej odsłony, która jednocześnie zamyka cały cykl przygód popularnych bohaterów.
7 czerwca 2019 roku odbyła się oficjalna polska premiera najnowszego widowiska opartego na komiksach Marvela pod tytułem „X-Men: Dark Phoenix”. Miłośnicy science fiction z Klubu Leonardo nie mogli pominąć tej pozycji  i 21.06.2019 r wspólnie udali się na seans do kina (miejsce) aby obejrzeć finałową cześć historii mutantów i poznać historię przemiany Jean Grey w Feniksa. Nie zależnie od tego, co piszą krytycy gatunku warto było na dużym ekranie zobaczyć zakończenie serii ciągnącej się przez blisko dwie dekady.
Czy produkcja, reżyser i pozostali członkowie ekipy stanęli na wysokości zadania pozostawiamy do oceny Klubowiczów, bo przecież każdy ma prawo do własnej opinii.