Dzień otwarty w SDS Fundacji „Leonardo” w Wieliczce

W dniu 29 listopada 2017r. od godz. 10.00 do 14.00 odbył się po raz kolejny „Dzień Otwarty” pod hasłem: „Poznajmy się…” w Środowiskowym Domu Samopomocy Fundacji „Leonardo” w Wieliczce. Otwarcie Drzwi naszego ośrodka było okazją by przedstawić mieszkańcom Wieliczki terapeutyczną działalność Ośrodka, zaprezentować umiejętności i osiągnięcia naszych Uczestników. Spotkanie to miało na celu integrację społeczną, burzenie barier i stereotypów dotyczących choroby jak i osób chorujących psychicznie.

Zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, współprowadzone były przez uczestników naszego ośrodka, którzy mieli możliwość zaprezentowania się w roli specjalistów i instruktorów warsztatów. Doświadczenie to wzmocniło i podniosło ich poczucie wartości. Odbyło się także spotkanie młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki, dla których przygotowano spotkanie z Panem Mateuszem Biernatem, który opowiedział swoją historię zdrowienia. Podczas „Dnia Otwartego” prezentowane były prace stworzone podczas zajęć terapeutycznych Jedna z byłych uczestniczek, która obecnie jest pracownikiem ŚDS pani Bogumiła zaprezentowała nam utwory własne. Koncert ten umilił nasze spotkanie i miał na celu pokazać ze osoby doświadczające choroby psychicznej mogą tworzyć, działać i żyć z pasją. Po spotkaniu integrowaliśmy się z młodzieżą  przy wspólnym śpiewie. Odbywały się także indywidualne spotkania i konsultacje z kierownikiem, psychologiem z terapeutami ośrodka. Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli władz lokalnych i przedstawicieli placówek i urzędów w Wieliczce. Dzień taki jak ten jest zawsze istotnym wydarzeniem w życiu naszego ośrodka, bo pozwala poczuć się naszym Uczestnikom potrzebnymi i docenianym i akceptowanym w społeczności lokalnej. Bardzo dziękujemy wszystkim tym którzy znaleźli czas by spędzić go z nami.