Miesiąc czerwiec przywitał nas wspaniałą, słoneczną pogodą. Wszyscy uczestnicy ŚDS na ul. Piekarskiej w Krakowie czekali z niecierpliwością na 5 czerwca ponieważ tego dnia miał odbyć się wyjazd do Korzkwi, gdzie jak co roku gościmy na pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym ”Bądźcie z Nami”.  Mimo zmiennej aury spotkanie integracyjne obfitowało w wiele atrakcji (dyskoteka plenerowa, jazda na koniach, jedzenie pysznych kiełbasek i słodkości itp.) Dzień później odbyły się w naszym Ośrodku pierwsze zajęcia z dogoterapii. Uczestnicy podzieleni na grupy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach z psem Milą, którego opiekunem jest Pani Jola. Pierwszy trening zapoczątkował cykl spotkań dogoterapii, które wszyscy bardzo polubili.  Natomiast kilka dni później uczestniczyliśmy także w zabawie plenerowej  w ramach „Integracyjnych Dni Bronowic” na której odbyło się podsumowanie Przeglądu Teatralno – Muzycznego „O Buławę Lajkonika” w którym brał udział nasz zespół teatralny MIT. Niewątpliwie najmilej wspominamy warsztaty edukacyjne pt.”Pochód Lajkonika” organizowane przez Muzeum Historyczne. Opowieści o zwyczajach krakowskich oraz możliwość przebrania się w tradycyjny strój Lajkonika bardzo spodobały się  naszym uczestnikom. Niewątpliwie możemy podsumować miesiąc czerwiec jako czas imprez plenerowych, bowiem gościliśmy także na spotkaniu integracyjnym w Konarach w Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Atrakcje przerosły nasze oczekiwania. Mogliśmy uczestniczyć w sportowych grach plenerowych oraz pogłębiać nasze zdolności plastyczne podczas zajęć malarsko-ceramicznych. Ciekawe jakie niespodzianki przyniesie nam miesiąc lipiec… „.